Statystyki

Gry karciane na świecie

Gry hazardowe od zawsze towarzyszyły ludzkości i zmieniały się jedynie formą. Jedną z najbardziej popularnych były zawsze gry karciane, które pojawiły się stosunkowo nie tak dawno. Jeżeli porównujemy jakiś inny przedmiot do gry, jak chociażby kości, to karty są faktycznie bardzo nowym wynalazkiem. Ich popularność potwierdza fakt, iż powstało już naprawdę bardzo wiele różnorakich gier, do których wykorzystuje się właśnie karty. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Poker

Poker jest chyba najbardziej popularną grą hazardową, którą można zagrać odwiedzając kasyno online lub stacjonarne salony gry. Nie ma się co dziwić, gdy ten rodzaj rozgrywki karcianej urósł do niesamowitych rozmiarów, a ludzie wyspecjalizowali się w pokerze. Obecnie mamy ogrom świetnych pokerzystów z całego świata, którzy często toczą boje w ramach różnych turniejów. Warto śledzić ich poczynania, gdyż podczas takich rozgrywek emocje są niepowtarzalne.

Black Jack

Kolejną bardzo popularną grą karcianą jest black jack – również spotykany w wersji online. Pamiętam jak bardzo zagrywałem się w wirtualną wersję tej gry, która była częścią jednej z gier komputerowych. Chodzi dokładnie o Red Dead Redemption, gdzie mogliśmy poznać surowe życie na Dzikim Zachodzie, które obfitowało w strzelaniny, alkohol oraz oczywiście dobry hazard. Dodając do tego genialną oprawę audiowizualną oraz hazardowe minigry, jest to wręcz pozycja obowiązkowa dla wielbicieli gier hazardowych.

Video Poker

Ta "hybryda" jest niejako połączeniem jednorękiego bandyty oraz tradycyjnego pokera. Video poker oferuje rozgrywkę ze sztuczną inteligencją, która odbywa się na ekranie specjalnej maszyny – chociaż dzisiaj równie dobrze może to być komputer. Idąc tym tokiem myślenia, pokerowa rozgrywka ze sztuczną inteligencją, która jest toczona w wirutalnym kasynie, to również video poker. Jak widać, pojęcie może niekiedy mylić, jednak wiadomo do czego ogólnie się odnosi – wirtualne karty oraz komputerowy przeciwnik.

Można powiedzieć, że gry karciane rządzą światem – poker pozwala na to, aby ludzie codziennie wygrywali (i przegrywali) miliony dolarów w kasynach, zwłaszcza w Los Angeles. Stolica światowego hazardu ma nam wiele do zaoferowania i przy odrobienie szczęścia można tam całkiem nieźle zarobić.