Statystyki

Remis w pokerze

    Poker jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych hazardowych gier karcianych. Przez lata powstało bardzo wiele różnych odmian tej gry, które z powodzeniem nadal są rozgrywane w kasynach na całym świecie. O ile ogólne zasady pokera są raczej proste i łatwe do zrozumienia, to mistrzowskie opanowanie tej gry może zająć nawet kilka lat. Znajomość zasad to podstawa, jednak następnie dochodzą różnego rodzaju strategie oraz przede wszystkim poważny trening.

    Wiele osób początkujących lub nawet znających już zasady pokera, zadaje sobie pytanie – czy w pokerze może być remis? Pytanie wydaje się błahe i takie w rzeczywistości jest, jednakże spróbujmy wyjaśnić temat od podstaw w taki sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Remis w pokerze Texas Hold’em

    Wszyscy zdają sobie sprawę, że na każdy układ pokerowy składa się 5 kart. Biorąc pod uwagę Texas Hold’em, możemy poczuć się nieco niepewnie – mamy tam bowiem 2 karty własne oraz 5 wspólnych, co daje łącznie 7 kart. Pamiętajmy, że w Hold’em spośród tych 7 karty liczy się tylko 5 tworzących najlepszy układ. Remis w pokerze jest wtedy, kiedy gracze mają 5 dokładnie takich samych kart. Brzmi prosto, lecz najlepiej będzie to poprzeć dodatkowym przykładem.

    Załóżmy, że gracz A ma w ręce karty AQ, zaś gracz B posiada A8. Na stole leżą karty KKKK4. W tej sytuacji, zarówno gracz A jak i gracz B posiadają ten sam układ – AKKKK – wobec czego powstaje remis. Jeżeli założylibyśmy alternatywną sytuację, w której karty własne graczy są identyczne jak powyżej, lecz na stole leżą karty KKK23, to wtedy remisu już nie ma, gdyż gracz A posiada układ AQKKK, zaś gracz B AKKK8. W tym przypadku decyduje tzw. kicker, którymi w tej sytuacji są Q oraz 8 – wygrana przysługuje osobie z wyższym kickerem.

    Jak widać, remis w pokerze jest jak najbardziej możliwy i wbrew pozorom zdarza się całkiem często. Wszystko zależy od rodzaju rozgrywki, ilości graczy oraz wielu innych zmiennych czynników, które nadają pokerowi jego niesamowity klimat. Jeżeli macie ochotę na poćwiczenie pokerowych zagrań i strategii, to polecam szczególnie poker online za free – nie ma nic lepszego od darmowej rozgrywki pokerowej na najwyższym poziomie.