Statystyki

Zasady gry w Video Pokera

WstępVideo Poker jest w swoich zasadach bardzo podobny do tradycyjnego pokera, lecz różni się głównie miejscem rozgrywania gry oraz przeciwnikami. Nie gramy bowiem przeciwko innym graczom, lecz elektronicznemu krupierowi. Jest on niejako wyjściem naprzeciw dla osób, które lubią dobrą rozgrywkę w pokera, lecz nie bardzo odpowiada im atmosfera zatłoczonego kasyna.

Rozgrywka

Automat losuje dla gracza na ekranie pięć odkrytych kart, z których należy ułożyć jak najmocniejszy układ pokerowy. Tak jak w tradycyjnym pokerze, należy zadecydować o tym, które z kart chcemy zostawić, a które z nich wymienić. Są automaty pokerowe, które automatyczne zatrzymują korzystne karty, lecz zawsze ostateczna decyzja należy do grającego. Po procesie wymiany kart następuje sprawdzenie układów kart. Jeżeli udało nam się zwyciężyć, to dostaniemy odpowiednią ilość kredytów.

Gra bonusowa

Istnieją automaty do video pokera, oferujące grę bonusową po wygranym rozdaniu, która pozwala pomnożyć naszą wygraną. Jej forma może się różnić, lecz zazwyczaj polega na podjęciu decyzji, czy kolejna wyświetlona karta będzie niższa lub wyższa. Z takiej bonusowej rundy można zrezygnować i spokojnie zabrać taką sumę, jaką się wcześniej wygrało.

Uwagi

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą trzeba sprawdzić przed przystąpieniem do gry, jest wartość jednego żetonu oraz jaką ich ilość należy obstawić w każdym rozdaniu. Różne automaty na różnych portalach mogą się różnić takimi właśnie parametrami, więc wybranie odpowiedniego automatycznie podnosi zysk z ewentualnego zwycięstwa.