Statystyki

Zasady pokera dobieranego

Zasady gry w pokera

Pięciokartowy poker dobierany jest grą, przy której dorastało bardzo wiele osób. Celem tej odmiany pokera jest oczywiście uzyskanie jak najlepszego układu pięciu kart, po zaledwie jednej wymianie kart. Zasady są dosyć proste i dzięki temu stosunkowo łatwo jest się nauczyć grać, jednakże perfekcyjne opanowanie tej gry wymaga bardzo dużo czasu oraz wielu treningów.

Każdy z graczy otrzymuje pięć zakrytych kart, po czym przebiega licytacja zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dopóki nie zakończy się obstawianie. Następnie dokonuje się wymiany kart. Polega to na tym, że każdy gracz wybiera karty, które chce wymienić na inne – jeżeli nie chce, to nie musi tego robić i może zostać przy swojej obecnej konfiguracji kart. Proces wymiany kart również przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Pulę zdobywa oczywiście ten z graczy, który posiada najlepszy pięcokartowy układ pokerowy. Jeżeli jednak pojawi się konflikt tym, że dwoje lub więcej graczy będzie posiadać identyczne układy, to pula musi zostać podzielona równo między te osoby. Warto również pamiętać o tym, że podczas wyłaniania zwycięskiego układu kolory kart nie są brane pod uwagę. Po wyłonieniu zwycięzcy można rozpocząć nowe rozdanie dobieranego pokera.

Poker dobierany jest bardzo ciekawą alternatywą dla znanego Texas Hold'em. Jeżeli chcecie nieco zmienić swoje pokerowe nawyki, to Five Draw Poker będzie doskonałym wyborem. Na sam początek polecamy dobre zapoznanie się z zasadmi rozgrywki, aby następnie móc szlifować swoje umiejętności w praktyce. Zanim rozpoczniecie grę na prawdziwe pieniądze, to dobrym pomysłem będzie zagrać w darmowe wersje pokera, które są również dostępne w naszym kasynie internetowym.